HOTLINE

info@biznisweb.sk

 

Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:

podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS

Často kladené otázky - FAQ

Export objednávok do účtovného systému POHODA - nová verzia

Vzhľadom na fakt, že StormWare POHODA zmenil štruktúru výsledného súboru exportovaných objednávok a pôvodnú verziu už nepodporuje, pripravil náš programátor nový XML súbor pre export objednávok do účtovného systému POHODA.

 

V administrácii Vášho webu, v sekcii Objednávky - Objednávky pribudla záložka Pohoda Export a Úprava statusu:

pohoda export, pohoda

Záložku Úprava statusu využívajte v prípade, že si prajete hromadne upraviť status objednávok a tie následne vyexportovať (zákazníkovi systém neodošle notifikáciu o zmene statusu objednávky).

V záložke POHODA je potrebné zadať Vaše IČO, kt. máte vyplnené aj v rámci účtovnej jednotky v ekonomickom systéme POHODA, následne vyberte verziu 1 alebo 2 (podľa aktuálnej verzie POHODY, kt. využívate).

Následne zvoľte POHODA Export a Export objednávok

 

pohoda export, pohoda, účetní systém pohoda

Následne zvoľte POHODA Export a Export objednávok.

  • Vyexportovaný súbor vo formáte XML si uložte do Vášho počítača a naimportujte do POHODY cez Soubor - Datová komunikace - XML import/export:

pohoda, export objednávek do pohody

  • vyberte XML súbor z Vášho počítača (POHODA nerozoznáva koncovku .ZIP, XML súbor je potrebné zo zazipovanej zložky pretiahnuť napr. na plochu) a vložiť do Vstupná zložka alebo súbor:

pohoda, účetní systém pohoda, export do pohody

  • Potvrďte prednastavenú možnosť:

pohoda, export objednávek do pohody, účetní systém pohoda

  • Kliknite na DOKONČIŤ:

pohoda, účetní systém pohoda

  • naimportované objednávky sa zobrazujú v sekcii Fakturácia - Prijaté objednávky:

pohoda, účetní systém pohoda

 

  • ukážka vyexportovanej objednávky - do POHODY sa teraz exportuje DPH k jednotlivým možnostiam platby (príkazom, kartou, v hotovosti) a rovnako aj dodacia adresa:

pohoda, účetní systém pohoda

 

Pokiaľ máte v rámci Dopravy / Spôsobu dodania možnosť Na dobierku, je nutné pretransformovať alebo ponechať názov poľa tak, aby obsahoval pojmy Dobierka alebo Na dobierku.

Možnosti platby a dopravy - podmienky pre správny export do POHODY:

  • ak chcete platbu označiť v účtovnom systéme POHODA ako Dobierka, je nutné zadefinovať možnosť dopravy (v ľubovoľnom bloku Produkty - Objednávkový formulár - Doprava / Spôsob dodania) v administrácii webu ako Dobierka, Dobierku, Kuriér alebo dobierka, dobierku, kuriér (zvoľte 1 pojem)
  • ak má byť platobná možnosť ako Cash (v hotovosti), zadajte v administrácii ľubovoľného bloku Produkty - Objednávkový formulár - Platba možnosť platby hotovosť, osobne, Hotovosť, Osobne (zvoľte 1 možnosť)
  • ak ponúkate platobnú možnosť Kreditnou kartou - v administrácii webu, v ľubovoľnom bloku Produkty - Objednávkový formulár - Platba si vytvorte možnosť platby kartou, platobná, paypal alebo Kartou, Platobná, PayPal
  • platbu Prevodom nadefinujte ako prevodom alebo Prevodom

Upozornenie:

Ak máte príliš dlhé názvy produktov alebo variánt (96 znakov a viac), Pohoda celý názov položky v objednávke nedokáže naimportovať a pri importe vypíše chybu. Doporučujeme preto zadávať názvy produktov do 96 znakov.

« Späť
Adresa: www. .biznisweb.sk
E-mail:
Heslo:
Vašu novú web stránku budete mať za 5 minút funkčnú.
Test 15 dní zdarma!
Stlačením tlačidla súhlasíte s obchodnými podmienkami služby BiznisWeb (zobraziť)
Design môžete kedykoľvek meniť.
Na výber je viac ako 500 dizajnov.
Je možné vytvoriť aj unikátny dizajn.