HOTLINE

info@biznisweb.sk

 

Staňte sa fanúšikom BiznisWebu:

podnikanie-blog.sk, podnikanie na internete, blog o podnikaní na internete Biznisweb tvorba www stránok na Google + Biznisweb tvorba www stránok na Facebooku Biznisweb tvorba stránok na Twitteri Biznisweb tvorba web stránok na YouTube Biznisweb RSS

Často kladené otázky - FAQ

Tvorba formulárov

Blok Formulár slúži na vytváranie formulárov rôzneho rozsahu. Formulár je dôležitý prvok pri komunikácii so zákazníkom.

Typy polí formulára:
Záhlavie - je to vlastne nadpis formulára.
Krátky text - použijete ho napr. na zadanie mena a priezviska, telefónneho čísla, e-mailovej adresy.
Dlhý text - slúži na zadanie dlhšieho textu, napríklad adresy, doplnkových informácií, alebo na zadanie odkazu návštevníkom webu.
Výberové menu - vo formulári slúži pre výber z viacerých možností, napr. výber spôsobu platby.  Návštevník webu musí kliknúť na pole formulára a rozbalí sa mu ponuka s možnosťami.Zašktrávacie políčko - použijete ak chcete zviditeľniť naraz všetky výberové možnosti.


Radio Button - podobný zaškrtávaciemu políčku, ale tlačítko je okrúhle, nie hranaté.


Všetky typy polí možno zadať ako povinné. Pre typ poľa Zaškrtávacie políčko sa dá nastaviť viacnásobný výber.

Ak chcete, aby sa polia s možnosťami umiestnili pod sebou, nie vedľa seba, vložte do stránky tento separátor: <br /> (nahrádza Enter).

Súčasťou bloku Formulár je archív odoslaných formulárov a záložka Vlastnosti bloku. Vo vlastnostiach nastavíte e-mailoú adresu, kam sa má vyplnený formulár odoslať. Ako predmet e-mailu uvediete slovné spojenie, ktoré bude predmetom odosielaného e-mailu. Napr. "Objedavka z webu BiznisWeb.sk" Ak používate v rámci webu viacej formulárov, prehľadne ich viete vytriediť práve podľa predmetu.
Správa, ktorá sa ukáže po odoslaní formulára: Nastavíte napr. text: Ďakujeme za vyplnenie kontaktného formulára, náš pracovník vás do 24 hodín kontaktuje telefonicky, alebo e-mailom pre potvrdenie objednávky.

« Späť
Adresa: www. .biznisweb.sk
E-mail:
Heslo:
Vašu novú web stránku budete mať za 5 minút funkčnú.
Test 15 dní zdarma!
Stlačením tlačidla súhlasíte s obchodnými podmienkami služby BiznisWeb (zobraziť)
Design môžete kedykoľvek meniť.
Na výber je viac ako 500 dizajnov.
Je možné vytvoriť aj unikátny dizajn.